Môj Právnik
   

02 555 713 83


0904 898 966

mail

 
      INFOLINKA: po-pia 10:00 - 18:00, pon do 16:30  
   
 
 
 
 

Aká je cena: cenník

 
 
 
Untitled Document

Úvod

Náhrada škody

Trestné, priestupkové a správne právo

Záväzkové právo

Poistné právo

Vlastnícke právo

Nájomné a susedské právo

Pracovné právo a diskriminácia

Auto a vodič

 
 
 
  Untitled Document

Osobný právnik

Záväzkové (zmluvné) právo


je ochrana práv poistenej osoby v sporoch, v ktorých vystupuje ako ten, kto za tovar alebo službu platí, t.j. kupujúci, objednávateľ, nájomca. V sporoch týkajúcich sa kúpnych zmlúv je právna ochrana rozšírená aj na predávajúceho. Pri sporoch týkajúcich sa nehnuteľností sa poistná ochrana týka nehnuteľností uvedených v poistnej zmluve.

Príklady:

1. Poistená osoba si zakúpi v obchodnom dome televízor v hodnote 1.162 €, po mesiaci používania však náhle televízor nefunguje, nedá sa zapnúť, nereaguje žiadne tlačidlo. Poistená osoba televízor reklamuje, nedostane však odpoveď v zákonnej 30 - dňovej lehote.

Poistenú osobu budeme v konaní zastupovať a vzhľadom k tomu, že predajca nedodržal zákonom stanovenú lehotu na vybavenie reklamácie, budeme žiadať vrátenie kúpnej ceny v plnom rozsahu.

Na porovnanie:

Bez poistenia právnej ochrany by riešenie takéhoto prípadu stálo poistenú osobu približne 499,50 € (súdny poplatok 69,50 € + odmena advokátovi za 7 úkonov právnej pomoci vypočítaná podľa vyhlášky č. 655/2004).

2. Poistená osoba si objedná zhotovenie šatníkovej skrine na mieru u stolára v hodnote 1.892 €, skriňa má byť dodaná za 10 dní od dátumu objednávky a pri podpise objednávky poistená osoba zaplatí preddavok vo výške 664 €. Ubehol už mesiac od objednávky a poistená osoba skriňu stále nemá. Kvôli meškaniu odstúpila od zmluvy a požiadala zhotoviteľa, aby jej poskytnutú zálohu vrátil. Zhotoviteľ to však odmieta.

Poistenú osobu budeme zastupovať a žiadať od zhotoviteľa, aby zálohu vo výške 664 € vrátil.

Na porovnanie:

Bez poistenia právnej ochrany by riešenie takého prípadu stálo poistenú osobu približne 330,50 € (súdny poplatok 40 € + odmena advokátovi za 7 úkonov právnej pomoci vypočítaná podľa vyhlášky č. 655/2004).

3. Poistená osoba si zakúpi all-inclusive zájazd do Grécka pre 5–člennú rodinu v hodnote 4.979 €. Po príchode na miesto však zistí, že namiesto štvorhviezdičkového hotela má zabezpečené ubytovanie v dvojhviezdičkovom penzióne. Penzión sa nenachádza priamo pri mori, ako bolo uvedené v katalógu, ale k moru musia jazdiť 5 km.

Poistenej osobe poradíme, ako postupovať, ako a komu adresovať reklamáciu a následne ju budeme v spore s cestovnou kanceláriou zastupovať.

 
 
 
 
 
Mám záujem o bližšie informácie

Po kompletnom vyplnení a zaslaní vstupných údajov Vás budeme kontaktovať:

meno:
priezvisko:
mail:*
produkt:* základný balík PERFEKT (basic + auto/vodič) 95 €1 / 140 €2
redukovaný balík BASIC (bez auta) 65€1 / 95 €2
typ  
špeciálny balík AUTO a VODIČ 50 €1
rok narodenia:
 
vysvetlivky: 1 - jednotlivec
2 - rodina
 

*
- POVINNÉ ÚDAJE

ulica:
číslo:
mesto:*
psč:
telefónne číslo:*
 
vaše otázky:


 

Copyright © 2008-2020 poistenie.mojPravnik.sk